Elnézést, kicsit sok munka jött össze az utóbbi napokban, mostantól újra pörgök. Egy érdekes felmérést kaptam kézhez ma, amelyet az őszi HVG Állásbörze látogatóinak körében készítettek. A kérdés így szólt: Milyen csatornákat használnál a munkahelykeresés céljából? (több válasz is megjelölhető volt)
Az eredmény:
Online állásportálok 95,52%
Állásbörzék 82,97%
Személyes ismeretség 61,83%
Munkaerőközvetítők 49,64%
Vállalati honlapok 45,70%
Újságok 41,94%
Google 32,08%
Egyetemi karrierirodák 26,16%
Munkaügyi központok 21,86%
Levelezőlisták 9,32%
Számomra nem meglepetés, hogy az internetes állásportálok állnak az első helyen. Az utóbbi tíz évben megfigyelhető trend, hogy az álláskeresés a nyomtatott sajtóról egyre inkább a világhálóra helyeződött át. Az állásbörzék második helye valószínűleg azzal magyarázható, hogy a felmérés a börzelátogatók körében készült. A munkaügyi központok alacsony részaránya arra vezethető vissza, hogy sokan úgy gondolják (részben jogosan), hogy nem tudnak segíteni a diplomás álláskeresőknek.
Azt már meglepetéssel látom, mennyien kevesen (tízből csak hatan) vetik be a személyes ismeretséget. Szintén meghökkentő, hogy ötven százalék alatti a vállalati karrieroldalakat látogatók aránya.
Ami szerintem fontos az álláskeresésben:
Több csatornát használjunk párhuzamosan
Egy-egy pályázat elküldése után ne álljunk le és várjunk a válaszra, hanem folytassuk
Vezessünk álláskeresési naplót, vezessük mikor melyik céghez pályáztunk
Mérjük fel, az adott régióban, szakmában milyen csatornán toboroznak (például saját szakmámban, az újságírásban hiába keresnék állást hirdetésekben, itt a személyes ajánlás sokkal fontosabb)
Mindenképpen mozgassuk meg a személyes kapcsolatrendszerünket. Sokszor az ismerős ismerőse tud segíteni
Használjuk ki az állami támogatási lehetőségeket. Nézzük meg, milyen tanfolyamokat lehet ingyenesen elvégezni.
Utolsó kommentek